City of Angels - Summer Vibe
[OBAVIJEST] Server lock radi priprema za Summer Update.
Nemaš račun?

Što čekaš? Registriraj se jednim klikom!

Oglašavanje

1   Go Down

[TUTORIAL] Što je Role Play?
(1496 posjeta stranici)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Lumen
CoA Friend

828 reputacije
19,658 postova
5 godina na zajednici
Član je postao lider organizacije
Član je postao CoA Friend
Uzoran član zajednice
Član pomaže ostalim članovima zajednice
Član sa više od 10000 postova
Član je postao CoA STAFF
Član je postao 1338 Administrator
Član je među Top 100 članova s najviše postova
Online Lumen | CoA Friend
Što je zapravo RP i kako RP-ati pravilno?

Prije svega RP je simulacija stvarnog života kojeg imitirate u virtualnom životu. Svako ljudsko biće ima emocije te na taj način trebate prikazivati vašeg lika odnosno RP-ati bez obzira da li on bio član bande neke, mobster ili slicno, svi imamo emocije i poželjno je to rpati da vam RP bude odlican, bez RP-anja emocija, gubitaka i slicno nemate u tom slučaju dovoljno znanja o RP-u. Ako vas na serveru neko premlati, opljačka vas ili slicno, nemojte ici odma u osvetu za njim da ubijete odma lika, vec se ponesite u onoj situaciji otprilike kako bi se i vi ponijeli, ne bi sigurno trčali ga ubiti, vec bi se uplasili i zvali policiju, a ako ste član nekakve bande ili dio nekog mafijaškog crew-a svejedno rpajte strah od tog lika vas pljacka jer vas možda može i ubiti, po pravilu servera je zabranjeno ubiti žrtvu nakon pljačke, ali vi svejedno rpajte taj strah, jednostavno bojte se za svoj život. Ako ste dio bande ili dio nekog mafijaskog crew-a naravno da necete zvati policiju jer bi vas mogli povezati sa tom bandom ili mafijom i svi zajedno biti uhvaceni, rpajte strah i to nakon pljacke i pokusajte se obratiti nekom članu bande ili mafijaskog crewa da vam pomogne, pogotovo ako je u pitanju droga ili oruzje koje trebate prodati na ulici koje ste dobili od svojih ljudi za koje radite kako biste  gradili reputaciju na ulici.
RP-a se 2018 godina te je poželjno RP-ati moderna vremena.

RP komande:

/ame - služi za opisivanje vašeg karaktera sto znaci da opisujete njegov izgled no mozete i napisati opis preko cmd /showme ovisi kako vi želite, tako je svejedno te /ame mozete iskorisiti u drugu svrhu, a to je ako vas više RP-a  u nekoj grupi te sve sto pisete na /me možete u /ame, ALI samo u slučaju ukoliko vas više RP-a ili kada se RP-a na nekom partiju i slicno uvijek pisite na /ame, ako rpate vas dva tri nije potrebno da pisete na /ame jer se tako vec moze pratiti ko šta piše.

/me - služi za ono što tvoj karakter čini. Znači svu mogucu radnju koju tvoj karakter radi se piše u tu navedenu cmd-u.

Primjer pravilne /me komande
* Layne_Novell otvara desnom rukom vrata stana te izlazi iz stana češkajuci se po bradi.
* Layne_Novell repetira svoj pištolj.

Znači, dvije radnje uvijek opisujte /me jer ako cete vise radnje pisati u /me to se smatra powergamingom (PG) gdje cu taj pojam objasniti naknadno. Ne morate uvijek pisati kojom sta rukom uzimate, ako ste prvi put vec naveli da uzimate nesto desno ili lijevom rukom ne morate stalno to pisati, znate cemo vec na sto ste mislili.

Primjer nepravilne /me komande:
* Layne_Novell  se nalazi u teškim problemima.
* Layne_Novell  ne vjeruje jer osjeća bol u nozi.

Najčešća greška koju ljudi pišu u /me su ovog tipa /me je lociran u lokalnom restoranu te bi bio viđen tamo, znači ljudi ne radite to, ko vam god kaže da to tako treba, vjerujte mi da laže i da taj isti radi pogrešno.

U /me opisujete sve što vaš karakter radi rukama, nogama svaki pokret koji radite pišete u /me, a ne u /me pisati gdje se nalazite i slicno jer svi smo u osnovnoj školi smo učili što je glagol, prema tome nemam sta previse dodatno objasnjavati u vezi toga.

/do - sluzi za opisivanje dogođaja oko vas i sve sto se događa u vasoj blizini i pišite ga uvijek u 3. licu

Primjer pravilne /do cmd:
/do Posljedice ubojstava bi utjecala na Layne-ovo mentalno stanje.(stavio sam svoj nick kao primjer samo)
/do Nekakva sjenka bi se nalazila neposredno u Layneovoj blizini.
/do Na cesti bi bilo mnogo automobila koji prolaze ulicom trubeci jedni drugima.

Primjer nepravilne /do cmd
/do Razmisljao bi o posljedicama ubojstva koja se desavaju u Los Santos-u.
/do Vadim mobitel.
/do Primjetio bi nekakvu sjenku u svojoj blizini.
/do Pogledavao bi u daljinu prateci automobile koje prolaze.

Credits: Smokva

November 21, 2018, 10:50:26 PM (Last Edit: November 23, 2018, 06:24:58 PM by Flash)
ex. Game Admin
ex. Global Moderator
ex. Administrator

1   Go Up