OBAVIJEST - OLAKŠAN ULAZAK NA SERVER (novi igrači - download MODELA)
[GTA V] - Sneak Peek na novi CoA GTA V server!
- Prijave za GAME HELPERE !
Nemaš račun?

Što čekaš? Registriraj se jednim klikom!

Oglašavanje

1 2 3 [4]   Go Down

teizam, ateizam, monoteizam, politeizam
(740 posjeta stranici)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
    Podigni reputaciju
    117 reputacije
    It was all a dream.
    Upozorenja: | Organizacija: Los Soldados, Las Collinas

@GangStarr

“Wives, submit to your husbands as to the Lord.” (Ephesians 5:22)

“Slaves, submit yourselves to your masters with all respect, not only to the good and gentle but also to the cruel.” (1 Peter 2:18)

“I do not permit a woman to teach or to have authority over a man; she must be silent.” (1 Timothy 2:12)
- - - - -

Od svih ovih gore navedenih, ova tri su iz Novog Zaveta. Govore o robovlasništvu, i o tome da se žene moraju povinovati muškarcima. Zar nismo svi pred Bogom jednaki, zašto su žene niže od muškaraca u tom smislu? Zašto žena mora da poštuje muškarca, zašto nisu jednaki pred Bogom i svetom'?

Šta u tim zapovjestima ima loše što se može osporiti? - Silovanje, genocid, ubistva, mučenja, ponižavanje, robovlasništvo, ljudske žrtve, ...

@jakey http://www.vesti-gazeta.com/pravoslavlje/233-istinita-prica-o-tuznom-monahu-zasto-bog-dopusta-tragedije-i-nesrece.html

Ovo ti je poucna prica o zlocinima i nesrecama koje se desavaju - mi kao ljudi ne možemo da shvatimo Božiju promisao.

Što se tiče žena, one su niže od muškaraca prvenstveno jer ih je Bog stvorio poslije nas, za nas. Kao što smo mi stvoreni za Boga i pripadamo samo njemu, tako žene pripadaju Bogu, pa i nama. Imaju taj izražen minus jer je upravo žena pala na spletku zmije, i navela Adama da i on zgriješi. Zaista, i danas, žene su jako povodljive, naivne i nesvjesne (Čast izuzecima naravno).

September 05, 2019, 10:49:30 AM
Fuck the cash, the ice, the Ferrari's
with two-twenty on the dash when your life ain't right
See niggas smile up in your face and stick a knife in your back
Snakes shake your hand and got his dick up in your wife back
Why's it like that? It's life black, this is the game
The way I see it both bitches and niggas, is the same
I trust myself, I can't fuck myself
When hoes leave and no weed I still know me, just myself

Offline icco22 ☆ [odsutan] | CoA Friend
Evo sta Qur'an govori. Posto ljudi misle da je Islam zatucan:

“They (your wives) are your garment and you are a garment for them.” (Qur’an, 2: 187)

O Messenger of Allah! Who is most deserving of my fine treatment?” He said, “Your mother, then your mother, then your mother, then your father, then your nearest, then nearest.” (Narrated by Abu Hurairah – Bukhari and Muslim)

“Observe your duty to Allah in respect to the women, and treat them well.” (Prophet Muhammed’s  Last Sermon)

“And for women are rights over men similar to those of men over women.” (Qur’an, 2: 228)

“When one of them gets a baby girl, his face becomes darkened with overwhelming grief. Ashamed, he hides from the people, because of the bad news given to him. He even ponders: should he keep the baby grudgingly, or bury her in the dust. Miserable indeed is their judgment.” (Qur’an, 16: 58-59)

“Their Lord responded to them: “I never fail to reward any worker among you for any work you do, be you male or female – you are equal to one another.” (Qur’an, 3: 195)

“The believers, men and women, are helpers, supporters, friends and protectors of one another, they enjoin all that is good, and forbid all that is evil, they offer their prayers perfectly, and give Zakah (obligatory charity) and obey Allah and His Messenger. Allah will bestow Mercy on them. Surely Allah is All-Mighty, All-Wise.” (Qur’an, 9: 71)

September 05, 2019, 11:33:27 AM
“Many will call me an adventurer, and that I am...only one of a different sort: one who risks his skin to prove his truths.”
― Ernesto Che Guevara

james H.
CoA Friend

84 reputacije
8,214 postova
Član je postao moderator
Član je postao CoA Friend
Član pomaže ostalim članovima zajednice
Član je postao CoA STAFF
Član je postao lider organizacije
Uzoran član zajednice
Član sa više od 5000 postova
5 godina na zajednici
Član je među Top 100 članova s najviše postova
Offline james H. | CoA Friend
    CoA Friend
    Podigni reputaciju
    84 reputacije
    Sometimes you just gotta say fuck it!

Sa druge strane postoji i dosta nelogičnosti iz samih religija? Zašto više jednobožačkih religija a sve imaju sitnice koje se mjenjaju? Te sitnice dovele su do konstantnih 2,000 godina ratovanja između tih religija. Zašto nas je Bog stvorio? Ja imam mišljenje da smo samo jedan AI, simulacija tog Boga koji preko nas dolazi do nekih svojih odgovora. Ali to nemožemo znati, možemo samo pretpostavljati. Religija je zapravo vjerovanje da nešto postoji. Ne može nitko reći da 100% postoji, nego ti jednostavno vjeruješ u to. Mogao bih srat na ovu temu do sutra al nemam vremena za sada.
Baš zbog ovog se osjećam kao agnostik.
Inače poštujem ljude koji su religiozni ali zaista religiozni, ako poštuješ osnovna pravila svoje vjere vjerovatno poštuješ i moja pravila i ok si mi.
Najviše me iritiraju kvazi vjernici koji će svaku nedjelju biti na svetoj misi a zapravo su đubrad samo takva.
Vjera nije ništa više od skupa moralnih normi koje zdravom razumu ne treba posebno približavati.

I nemojte kriviti globalizaciju, wto, mmf, gatt i šta ja znam šta ne za gluposti koje ljudi rade, da nema globalizacije i navedenih organizacija danas bi još na ovim prostorima pisali pod svijećom sa tintom i perom.
Idiotarije, ljudima samo treba povod i razlog zašto se ponašati idiotski, treba im onda i opravdanje za to pa ga traže u zavjerama.

September 05, 2019, 11:59:55 AM
Pišaj po sirotinji!

"Someone is being moved by music and if I don’t like it, it doesn’t matter. I like seeing people enjoy music. That’s even more important than the music itself."

Najveći osobni uspjeh: prvi GMOD ikad suspendiran sa dužnosti

Tema videa je : Veliki sam grešnik- Isus me ne želi!?

September 05, 2019, 01:52:33 PM
EX. Game Helper

Online Smokva |
Na kraju krajeva nije ni bitno da li si kršćanin, pravoslavac, budist, agnostik šta god već kakav si kao čovjek.

September 05, 2019, 04:30:42 PM

Podigni reputaciju
    117 reputacije
    It was all a dream.

Evo sta Qur'an govori. Posto ljudi misle da je Islam zatucan:

“They (your wives) are your garment and you are a garment for them.” (Qur’an, 2: 187)

O Messenger of Allah! Who is most deserving of my fine treatment?” He said, “Your mother, then your mother, then your mother, then your father, then your nearest, then nearest.” (Narrated by Abu Hurairah – Bukhari and Muslim)

“Observe your duty to Allah in respect to the women, and treat them well.” (Prophet Muhammed’s  Last Sermon)

“And for women are rights over men similar to those of men over women.” (Qur’an, 2: 228)

“When one of them gets a baby girl, his face becomes darkened with overwhelming grief. Ashamed, he hides from the people, because of the bad news given to him. He even ponders: should he keep the baby grudgingly, or bury her in the dust. Miserable indeed is their judgment.” (Qur’an, 16: 58-59)

“Their Lord responded to them: “I never fail to reward any worker among you for any work you do, be you male or female – you are equal to one another.” (Qur’an, 3: 195)

“The believers, men and women, are helpers, supporters, friends and protectors of one another, they enjoin all that is good, and forbid all that is evil, they offer their prayers perfectly, and give Zakah (obligatory charity) and obey Allah and His Messenger. Allah will bestow Mercy on them. Surely Allah is All-Mighty, All-Wise.” (Qur’an, 9: 71)

Ja sam Pravoslavac ali sam uvijek isto držao stranu pravom Islamu i poštovao ga kao vjeru. Sve te stvari iz Islama o ponašanju prema ženama i Biblija ima. Samo što je Biblija napisana drugačije od Kurana. Dosta stvari u Bibliji nije jasno definisano nego je pričano kroz priče i pouke. Isto tako nam neposredno Biblija i govori o važnosti žene, Bogorodice, kao najveće od svih na zemlji. Da se razgraničimo, ja ne mrzim nikoga, ni one koji su mi načinili zlo, a pogotovo žene. Prava i iskrena žena je nešto najbolje što se nama svima može desiti na Zemlji. Ali to je ophođenje prema pravim ženama, čistim ženama, a ne palim - sljedbenicama grešne i povodljive Eve.

@james H. što se tiče ovog tvoga, slažem se u potpunosti do poslednjeg pasusa. Nije nama drug na Balkan niko od zapadnjaka donio pismenost, oplemenio nas, unaprijedio itd. To je pogrešan stav braco - sad ću ti reći što. Hrvati, Srbi i Bosanci imaju isti genetski kod. Neki krajevi imaju izmješan, a što se tiče svih stanovnika malo udaljenijih dijelova, nepristupačnijih dijelova, tu je maltene čist DNK. To imaš razne izvore, vjerodostojne, kako Ruske, tako i Američke, o tim halpogrupama, jer je to stvar jedina koju vrijeme ne može uništiti.

Pronađi malo Vučedol i Vinču, arheološke iskopine gdje imaš jasne pokazatelje da je naš čovjek živio tu. Prva obrada metalurgije, prva pismenost (datira oko 7000god p.n.e), prve kuće, prave konstrukcije, ne logori, sve rađeno matematički precizno, prvi kalendar, računanje vremena.
Posebni tip čovjeka Dinarski (Koji ima u sve 3 grupe narode (Srba, Hrvata i Bosanaca (Kako su nas već podijelili dugo dugo prije)), koji je zastupljen kod nas (visoki, izraženih crta lica i tijela, jaki nosevi, krupne uši pravilnog oblika, visoki zalisci, izražena kost na potiljku glave, nerijetko plave oči) - za taj tip svjetski naučnici sredinom srednjeg vijeka govore da je jedan od poslednjih tipova ljudi sa dušom, osjećajem za prirodu, okolinu, emocije, ljudi koji su hrabri, ne boje se izgubiti glavu za rad višeg cilja, sačuvanja porodice, države, vjerskih institucija, i ljudi koji nisu opčinjeni materijalnim stvarima.

Naši su sportisti najbolji, naša djeca su najbolja na olimpijadama iz matematike, naša djeca najbolje pjevaju, naši naučnici su otkrili šta sve ne i doprinijeli svijetu. E zato ti kažem drug da nas niko nije opismenio ni oplemenio do pokvario. Uvijek su Baklanci bili najveća gospoda za njih sve, počevši od engleza zapadnjaka i svih ostalih gdje su ko kerovi rukama jeli dok smo mi na dvorovima imali pozlaćene escajge. I to je sve istina, sto postotna. Ništa oni nama brate nisu dali, samo su nam dušu uzeli.  :fingers-crossed: :fingers-crossed:

September 05, 2019, 10:15:59 PM

Ja sam Pravoslavac ali sam uvijek isto držao stranu pravom Islamu i poštovao ga kao vjeru. Sve te stvari iz Islama o ponašanju prema ženama i Biblija ima. Samo što je Biblija napisana drugačije od Kurana. Dosta stvari u Bibliji nije jasno definisano nego je pričano kroz priče i pouke. Isto tako nam neposredno Biblija i govori o važnosti žene, Bogorodice, kao najveće od svih na zemlji. Da se razgraničimo, ja ne mrzim nikoga, ni one koji su mi načinili zlo, a pogotovo žene. Prava i iskrena žena je nešto najbolje što se nama svima može desiti na Zemlji. Ali to je ophođenje prema pravim ženama, čistim ženama, a ne palim - sljedbenicama grešne i povodljive Eve.

@james H. što se tiče ovog tvoga, slažem se u potpunosti do poslednjeg pasusa. Nije nama drug na Balkan niko od zapadnjaka donio pismenost, oplemenio nas, unaprijedio itd. To je pogrešan stav braco - sad ću ti reći što. Hrvati, Srbi i Bosanci imaju isti genetski kod. Neki krajevi imaju izmješan, a što se tiče svih stanovnika malo udaljenijih dijelova, nepristupačnijih dijelova, tu je maltene čist DNK. To imaš razne izvore, vjerodostojne, kako Ruske, tako i Američke, o tim halpogrupama, jer je to stvar jedina koju vrijeme ne može uništiti.

Pronađi malo Vučedol i Vinču, arheološke iskopine gdje imaš jasne pokazatelje da je naš čovjek živio tu. Prva obrada metalurgije, prva pismenost (datira oko 7000god p.n.e), prve kuće, prave konstrukcije, ne logori, sve rađeno matematički precizno, prvi kalendar, računanje vremena.
Posebni tip čovjeka Dinarski (Koji ima u sve 3 grupe narode (Srba, Hrvata i Bosanaca (Kako su nas već podijelili dugo dugo prije)), koji je zastupljen kod nas (visoki, izraženih crta lica i tijela, jaki nosevi, krupne uši pravilnog oblika, visoki zalisci, izražena kost na potiljku glave, nerijetko plave oči) - za taj tip svjetski naučnici sredinom srednjeg vijeka govore da je jedan od poslednjih tipova ljudi sa dušom, osjećajem za prirodu, okolinu, emocije, ljudi koji su hrabri, ne boje se izgubiti glavu za rad višeg cilja, sačuvanja porodice, države, vjerskih institucija, i ljudi koji nisu opčinjeni materijalnim stvarima.

Naši su sportisti najbolji, naša djeca su najbolja na olimpijadama iz matematike, naša djeca najbolje pjevaju, naši naučnici su otkrili šta sve ne i doprinijeli svijetu. E zato ti kažem drug da nas niko nije opismenio ni oplemenio do pokvario. Uvijek su Baklanci bili najveća gospoda za njih sve, počevši od engleza zapadnjaka i svih ostalih gdje su ko kerovi rukama jeli dok smo mi na dvorovima imali pozlaćene escajge. I to je sve istina, sto postotna. Ništa oni nama brate nisu dali, samo su nam dušu uzeli.  :fingers-crossed: :fingers-crossed:
Nisi spomenuo ostale Bivse Jugoslovenske zemlje. Seoba Srba, Hrvata i Slovenaca. Kad si spomenuo 'neretko plave oci', na sta si asocirao? Kao Sloveni, mi bi smo trebali svi da imamo plave oci i plava kosa. Je l' da?. Zapadnjaci su unistili Balkan. Balkan se rascvalio na vise delove, u vise bivse Republike. Ako hocemo realno, svi mi imamo isti jezik, svi imamo isto pismo (cirilicu i latinicu), svi imamo isti istoriju, svi imamo slicnu religiju i tako dalje.
No, ovo moze doci do loseg protumacenja i da izazove nervozu kod forumasa.
@GangStarr

Sto se tice ovoga, ja sam vernik (ne heavy vernik). Verujem u jednog Boga, verujem u svoju religiju (ja sam hriscanin, pravoslavac), verujem u tradicije, slavim slavu i tako dalje. Sve po protokolu normalnog vernika. Nisam ateista jer ne mogu ni biti te vrste. Volim svoje, postujem tudje. Ja sam svakom muslimanu cestitao njihove praznike, oni su meni cestitali Bozic (pojedinci koji su se setili da sam te veroispovesti). Ja sam svakom cestitao katoliku Bozic, takodje i oni meni (opet naglasavam pojedince, ali katolici mesaju sa Bozicem). Ocu reci, da se ne mrzimo, da postujemo jedne druge i da budemo jednog dana ljudi pre svega COVEK.

No hate, iskreno sam pisao i nema ljutnje. He he he! :amen:

September 06, 2019, 09:36:15 AM
CoA player since (2012)

Griffin
CoA Friend

386 reputacije
10,703 postova
Član sa više od 10000 postova
Član je postao 1338 Administrator
Starješina s velikom reputacijom
Uzoran član zajednice
Član je postao CoA STAFF
Član je postao moderator
3 godine na zajednici
Član je među Top 100 članova s najviše postova
Online Griffin | CoA Friend
    CoA Friend
    Podigni reputaciju
    386 reputacije
    Upozorenja: " If the speed kills me do not cry because i was smiling "- Paul Walker

Prekinite o balkanu da od seoba ne dodjemo do orica

September 06, 2019, 10:54:35 AM

"Dude, I almost had you"

ex. ADMINISTRATOR

Offline icco22 ☆ [odsutan] | CoA Friend
Kad smo kod Orica..

Salim se. Veliki problem su te sitnice i razlike u religijama. Znaci te sitnice su dovele do stalnih ratova. Da li ti smijes piti alkohol, kako u tvojoj religiji tako a u mojoj malo drugacije. Treba te shvatiti da su religije stvarane na razlicitim lokacijama. Judeizam i Islam su stvoreni na jako bliskim lokacijama i tu su se primarno i sirile te zbog toga su jako slicne po raznim stavovima. Sa druge strane krscanstvo je najvise sireno na zapadnom djelu Europe ( primarno pa onda po citavoj Europi ubrzo nakon ) i zbog toga ima drugacije glediste na svijet. Ako je Bog dao vise religija, dao ih je da bi to prilagodio samoj okolini pojedinca. Post u Islamu i Judeizmu je tezak, traje dugo i posti se bez vode i hrane citav dan - religije koje su na lokacijama koje nisu imale puno hrane i vode. Dok sa druge strane Europa je zivila drugacije, sa obzirom na to, to je i normalno onda da imaju drugacije glediste posta. Pogledaj vjerovanje Budista, Budisti su zapravo jednobozacka religija ali vjeruju da u svakom covjeku ima bozanstva ( jer nas je Bog sve stvorio ) - potpuno prilagodjeno razmisljanje kulturi istocnjackih zemalja.

September 06, 2019, 01:11:30 PM
“Many will call me an adventurer, and that I am...only one of a different sort: one who risks his skin to prove his truths.”
― Ernesto Che Guevara

Podigni reputaciju
    117 reputacije
    It was all a dream.

Nea problema brate al nece se niko posvadjati ovde oko ove teme jer realno svi to znamo.

September 06, 2019, 07:15:43 PM

Offline jakey |

Nea problema brate al nece se niko posvadjati ovde oko ove teme jer realno svi to znamo.
Iznenadio bi se

September 06, 2019, 07:26:19 PM
Faction Management;

YOKKIZ
CoA Friend

40 reputacije
3,864 postova
Starješina s velikom reputacijom
Član je postao CoA Friend
Član je postao CoA STAFF
Član je postao lider organizacije
Uzoran član zajednice
Član je postao moderator
Član sa više od 1000 postova
5 godina na zajednici
Offline YOKKIZ | CoA Friend

September 08, 2019, 02:57:54 PM
“Be careful, lest in casting out your demon you exorcise the best thing in you.”
― Friedrich Nietzsche

ex. 1337 Game Admin
ex. Global Moderator
ex. OZO team
ex. BTT team
ex. OZN team
ex. PD leader

komandant prvog makedonskog CBAO korpusa

Offline menace |

1 2 3 [4]   Go Up